Program – Laboratoria Przyszłości

Nasza szkoła bierze udział w programie – Laboratoria Przyszłości – to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Misją tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie szkoły w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach programu otrzymaliśmy 30 tyś zł. Dzięki tym pieniądzom wyposażyliśmy szkołę m. in. w drukarkę 3D, wzbogaciliśmy pracownię techniczną oraz audiowizualną.

Od kilku miesięcy na naszym profilu na portalu Facebook możecie Państwo obserwować w jaki sposób wykorzystywany jest sprzęt i wyposażenie pozyskanie dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła zakupiła:

Zestaw podstawowy:

• Drukarka 3D Creality CR-200B z modułem do zdalnego podglądu wydruku wraz z potrzebnym filamentem
  • Laptop Lenovo V15
  • Zestaw edukacyjny z mikrokontrolerami.
  • Zestaw Forbot Mistrz Lutowania ze stacją lutowniczą grot i hotair.
  • Statyw Camrock.
  • Mikroport Boya.
  • Zestaw oświetleniowy.
  • Mikrofon boya BY-MM1.
  • Gimbal do aparatu i kamery.
  • Aparat z kamerą Nikon D3500 z obiektywem, kartą pamięci i torbą.
  • Forbot Mistrz Arduino

Zestaw rozszerzony:

• Namiot cieniowy do robienia zdjęć PULUZ.
  • Klocki kreatywne m.in. klocki Lego Duplo Education, klocki Korbo Code, klocki konstrukcyjne atomy XX.
  • Kuchenkę dwupalnikową elektryczną indukcyjną.
  • Bezprzewodowe pistolety do klejenia na gorąco, sztyfty do kleju.
  • Akumulatorową wiertarko-wkrętarkę razem z bitami
  • Taker
  • Szczypce boczne
  • Mobilną Majsterkownię czyli zestaw przeznaczony do prac o podstawowej obróbce drewna i do prostych prac konstruktorskich. Zestaw zawiera:
  • narzędzia do pracy z drewnem,
  • regał na kółkach do przechowywania narzędzi (do samodzielnego złożenia),
  • propozycje 10 zadań konstruktorskich w formie kart do druku oraz instrukcji filmowych (na pendrive),
  • kartę BHP oraz trzy filmy instruktażowe dotyczące sposobu pracy z wiertarko-wkrętarką i montażu mebla.

Do chwili obecnej uczniowie na lekcjach informatyki korzystali z drukarki 3D drukując wazon, królika oraz jaszczurkę. W czasie zajęć kreatywnych nagrywali filmy na kamerę, na plastyce korzystali z aparatu ucząc się robić profesjonalne zdjęcia. W nauce umiejętności społecznych uczniowie korzystają z klocków konstrukcyjnych.

Przed nami wiele zajęć z wykorzystaniem pozostałego sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości:

• zajęcia kulinarne, podczas których wykonamy proste potrawy używając kuchenki indukcyjnej;
  • zajęcia konstruktorskie, praca w drewnie, podczas których korzystać będziemy z zestawu Mobilnej Majsterkownii;
  • zajęcia konstrukcyjne, podczas których korzystać będziemy z klocków konstrukcyjnych typu Korbo oraz Lego;
  • zajęcia fotograficzne, podczas których korzystając z aparatu z kamerą będziemy dokumentowali działania naszej szkoły;

szkola@dalejrazem.pl

ul. Sienkiewicza 10

Pon - Pt w godzinach  7:00 - 16:30

dyżur poranny: w godzinach 7:00 - 8:00